Голова Нацбанку Яків Смолій заявив, що у сховищах достатньо готівки для того, щоб підкріпити комерційні банки та банкомати якісними банкнотами.

Зверніть увагу Карантин для грошей: як гривню захищають від коронавірусу

Смолій розповів про звичний принцип роботи НБУ з готівкою. Зазвичай придатну готівку випускають в обіг одразу, а непридатну – утилізовують. Однак під час карантину через коронавірус регулятор змінить принцип роботи.

Готівка, яка прийде з вулиці, на другий день туди не потрапить,
– запевнив Смолій.

Готівку, яка приходитиме від комерційних банків, 2 тижні не оброблятимуть, щоб вберегти працівників Нацбанку від можливого зараження коронавірусом. Лише після цього періоду готівку зможуть випустити у подальший обіг.

  • першочергово видаватиметься готівка із запасів, сформованих у попередній період (до поширення коронавірусної інфекції на території України);
  • пізніше – готівка, яка пройшла карантин.

Також Національний банк надав банкам рекомендації, як працювати з готівкою (національної та іноземної валюти) в умовах ймовірного поширення коронавірусної інфекції.

Рекомендації Нацбанку комерційним банкам:

  • запезпечення працівників, які працюють з готівкою, достатнім обсягом дезінфікуючих засобів для оброблення рук, іншими засобами захисту;
  • додаткову обробку відділень банків, які працюють з готівкою, ультрафіолетовим світлом, а також дезінфекцію касових вузлів, сховищ, операційних кас, місць відвідування клієнтів;
  • зберігання та оброблення готівки, яка надходитиме від клієнтів, щонайменше на 14-й день після отримання;
  • першочергове обробляння та дезінфікування ультрафіолетовим світлом готівки (банкноти та монети), яка надходить від прикордонних та митних служб, аеропортів, вокзалів, підприємств торгівлі та громадського транспорту.

коронавірус міфи правда як передається
Міфи та правда про коронавірус

Зауважимо, що під час карантину в Україні банківська система працюватиме у звичайному режимі.

Що відомо про карантин в Україні?В Україні карантин через загрозу поширення коронавірусу триватиме до 3 квітня.

Заборонено проводити масові заходи, у яких бере участь понад 200 осіб. Сюди відносять культурні події, спортивні та розважальні заходи. Однак заборона не стосується заходів державної необхідності.

Окрім. того, Україна з 12 березня закриває усі пункти пропуску на своїх кордонах. За невиконання постанови уряду про карантин українцям загрожує кримінальна відповідальність.