При цьому Зеленський окремо відзначив особисте сприяння посла у цьому питанні. Про це інформують на сайті президента України.

Дивіться також Україна провела телеміст з Китаєм, аби перейняти досвід у боротьбі з коронавірусом

Президент звернувся до китайського уряду з проханням надати Україні додаткову допомогу: необхідні тест-системи, медичне обладнання та лікарські засоби,
– мовиться у повідомленні.

Під час зустрічі також обговорили можливості подальшого розвитку українсько-китайської торговельно-економічної співпраці.

Зеленський зауважив, що Китай є одним з основних торговельних партнерів України. Так, двосторонній товарообіг між країнами за підсумками 2019 року становив 12,8 мільярда доларів та має перспективи до подальшого збільшення.

Крім того, президент обговорив з послом можливості залучення в Україну інвестицій з Китаю, зокрема для реалізації інфраструктурних проєктів.

Цікаво, що день призначення нового посла Китаю в Україні збігся із днем його народження. Тож Зеленський сказав Фань Саньжуну такі слова:

Хочу побажати здоров’я вам та вашому народу. Сьогодні для всього світу, який бореться з коронавірусом, здоров’я є принципово важливим.

Яка допомога надійшла в Україну з Китаю:

  • В Україну прибули 250 тисяч експрес-тестів на коронавірус;
  • ПЛР-тести на виявлення Covid-2019;
  • 80 тисяч респіраторів;
  • 10 тисяч комбінезонів захисту;
  • Апарати штучної вентиляції легенів;
  • 500 тисяч тришарових масок.

факти про коронавірус профілактика як не захворіти на коронавірус
Що треба знати про коронавірус