Для боротьби з поширенням коронавірусу в Україні МВС запропонувало уряду ввести по всій країні режим надзвичайної ситуації. Про це на засіданні Кабміну заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Читайте також Уряд продовжив карантин до 24 квітня

Для ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня пропонуємо перевести Єдину державну систему цивільного захисту у режим надзвичайного стану, 
– зазначив Аваков.

Міністр також запропонував призначити головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка керівником робіт з ліквідації наслідків поширення у країні коронавірусу.

Пропонується призначити заступника міністра охорони здоров’я керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня,
– сказав Аваков.

Уряд проголосував за проєкт відомства.

Що таке Єдина державна система цивільного захисту? Сукупність органів управління, сил і засобів центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які забезпечують реалізацію державної політики у сфері цивільного захисту.

Основне про карантин в Україні

  • 12 березня в Україні по всій території оголосили карантин на три тижні – до 3 квітня 2020 року.
  • Через загрозу поширення коронавірусу закрили ТРЦ, ресторани, кафе, метро, кінотеатри та заборонили залізничне, авіа, автобусне та міжміське пасажирське перевезення.
  • З 16 березня держава закрила свої кордони для іноземців, а з 18 березня заборонено залізничне, авіа-, автобусне міжміське пасажирське перевезення.
  • На засіданні уряду 25 березня по всій країні ввели режим надзвичайної ситуації. Досі він діяв в окремих областях. Крім того, до 24 квітня продовжили карантин.

карантин метро заборона
Що заборонено в Україні