Голова комітету Ради з питань економічного розвитку та член фракції “Слуга народу” Дмитро Наталуха міркував в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” увечері 27 березня про свій законопроєкт щодо карантину.

Читайте також Повернулася з Франції та звернулась до медиків: ще один випадок COVID-19 в Одесі

У документі автори, за його словами, намагаються прописати застосування карантину так, щоб він минув для країни максимально безболісно.

При цьому мовиться про 4 тижні жорсткого локдауну. В іншому випадку буде такий собі “напівкарантин”, який розтягнеться на 4 місяці. Зауважимо, цей документ можуть розглянути на позачерговій сесії Ради вже 30 березня. 

“Чи можу я собі уявити, що ми одним рубильником все виключимо? Справедливе питання. А чи можемо ми собі уявити, що українці – це інший біологічний вид, у якого вроджений імунітет від коронавірусу?” – аргументував свою позицію про необхідність жорсткого карантину Наталуха.

Я постійно чую один із той же аргумент від прихильників ліберального карантину: навіть під час війни хтось має виробляти патрони. Якщо ми йдемо за таким сценарієм, то наші воїни – це медики. А медики просять нас про дві речі. Перше – забезпечити нас масками й ліками. А друге – я перепрошую: сидіть, курва, вдома,
– заявив “слуга народу”.

“А ми замість цього починаємо філософствувати про те, що, мовляв, треба подумати, кому можна виходити, а кому не можна”, – підсумував політик.

Виступ Наталухи на “Свободі слова”, у якому прозвучав заклик сидіти вдома: дивіться відео

Ситуація з коронавірусом в Україні: коротко

  • За добу 27 березня в Україні виявили 92 нових випадки захворювання на COVID-19. Станом на кінець доби загальна кількість інфікованих становить 310 людей.
  • Відомо про 5 смертей через ускладнення, спричинені хворобою.
  • 5 людей від вірусу позбавилися, усі в Чернівецькій області.

карантин коронавірус
Чому карантин – це важливо