Дії окупантів кваліфікували як порушення законів та звичаїв війни. Окупаційні сили замовчують та викривлюють інформацію про поширення коронавірусу на окупованій території. Про це повідомили у пресслужбі Служби безпеки України.

Важливо Червоний Хрест передав на Донбас гуманітарну допомогу через коронавірус

Водночас сепаратистські ЗМІ переконують населення, що в “ЛНР” не виявлено хворих на коронавірус.

Також приховується кількість хворих з температурою в інфекційних відділеннях лікарень. Самі ж мешканці окупованої Луганщини свідчать про збільшення кількості померлих з діагнозами гострого респіраторного захворювання та повну відсутність захисних масок і противірусних ліків в аптеках,
– наголосили у СБУ.

До слова, українська влада ще раніше не виключала, що окупанти на Донбасі, а також у Криму приховують від місцевих жителів реальний стан поширення на COVID-19. Наразі там майже 10 тисяч хворих на ГРВІ, значна частина з яких вже має ускладнення у вигляді пневмонії.

Коронавірус на окупованих територіях: головне

  • Станом на 3 квітня бойовики визнали по одному випадку COVID-19 у Донецькій та Луганській областях, які наразі не підконтрольні українському уряду.
  • Водночас тестування на коронавірус на окупованих територіях фактично немає, через брак тестових систем. Більшість місцевих не отримують належної медичної допомоги та перебувають вдома через нестачу місць у лікарнях.
  • В окупованому Криму виявили 19 підтверджених випадків зараження коронавірусом. З них 5 – у місті Севастополі, яке, згідно з українським законодавством, є окремою адміністративною одиницею. Водночас, в інфекційних відділеннях лікарень півострова перебуває понад 1000 осіб з пневмонією.

Правда і міфи про коронавірус
Правда і міфи про коронавірус