Європейська комісія (орган, який виконує функції уряду Європейського Союзу) 8 квітня закликала країни ЄС не скасовувати заборону на пересування в межах Шенгенської зони. Про це повідомили у “Радіо Свобода”. 

Читайте також Єврокомісія виділила Україні 80 мільйонів євро на боротьбу з коронавірусом

Для таких поїздок повинні бути вагомі причини, в інших випадках слід залишатися вдома, щоб запобігати поширенню коронавірусу. Заборону Єврокомісія рекомендувала продовжити до 15 травня (тобто, ще на місяць).

Усі держави-члени (ЄС – 24 канал) успішно впровадили заходи соціального дистанціювання, щоб обмежити соціальну взаємодію та сповільнити поширення вірусу,
– заявив віцепрезидент Єврокомісії Маргарітіс Шинас.

Обмеження на поїздки з інших країн до Євросоюзу теж потрібне, як окремо зазначив Шинас. Нагадаємо, ця заборона (на в’їзд у ЄС, в Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію) діє з середини березня, а приймали її на місяць.

Важливо: обмеження не стосуються громадян ЄС, які повертаються додому, членів їхніх сімей, транзитних пасажирів, дипломатів, працівників охорони здоров’я та тих, хто подорожує у термінових сімейних обставинах.

Чому в ЄС вважають, що кордони не слід відкривати? Європейський центр з профілактики та контролю захворювань 8 квітня повідомив, що немає ознак досягнення піку пандемії коронавірусу в Європі.

У ВООЗ наголосили, що зменшення кількості нових інфікованих – не привід для послаблення карантинних заходів.

Українці, додамо, зараз також не можуть без вагомих причин їхати з України та пересуватися Європейським Союзом. Зробити це можна буде лише після того, як Україна та ЄС відкриють кордони.

ЄС
Українці можуть відвідувати без віз понад сотню країн світу