Представники  Харківської правозахисної групи проаналізували доцільність та законність запроваджених урядом на початку квітня додаткових карантинних заходів.

Читайте також Заборона відвідування парків шкодить здоров’ю і “пахне” авторитаризмом, – ЗМІ

Так, Кабмін ввів заборону пенсіонерам виходити з дому у межах профілактичних заходів для протидії пандемії коронавірусу.

За словами експертів Харківської правозахисної групи, прогулянки на свіжому повітрі для багатьох літніх людей є медичною рекомендацією і відмова від них може призвести до прогресу наявної хвороби.

“Така заборона суперечить і Рекомендаціям ВООЗ та МОЗ щодо профілактичних заходів для протидії пандемії COVID-19. Для підтримання людського імунітету необхідна достатня кількість свіжого повітря та сонячного світла. Яскравим прикладом наслідків довготривалого перебування в замкненому просторі є засуджені, які через декілька років відбування покарання починають страждати на низку тяжких хронічних захворювань, зокрема й на туберкульоз”, – наголосили представники.

Як йдеться у повідомленні, заборона покидати домівки може спровокувати спалах серцево-судинних, аутоімунних та інших захворювань, у тому числі стати каталізатором епідемії туберкульозу. Експерти також додали, що через заборону виходити на вулицю чимало літніх людей втратили роботу. 

Симптоми коронавірусу

Симптоми коронавірусу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров’я.