Інформацію про підготовку до подолання нового спалаху коронавірусу озвучив Президент України Володимир Зеленський на щоденній нараді з представниками уряду та правоохоронних органів щодо подолання епідемії COVID-19.

До слова Коли Україна вийде з карантину: Шмигаль назвав ключові умови

“Наступним нашим викликом будуть травневі свята. Сподіваюся, ми пройдемо їх спокійно, без великих скупчень людей”, – відзначив Володимир Зеленський.

Занепокоєння президента викликало те, що за 21 квітня в Україні було зафіксовано велику кількість інфікованих – 467 осіб. В президента це пов’язую з “відлунням Великодніх свят”, коли чимало вірян порушили правила карантину, пішовши до церкви.

Коронавірус в Україні: інфіковані, карантин та великодні порушення

  • Станом на 22 квітня в Україні 6592 зафіксовані випадки зараження коронавірусом. 174 людини померло від COVID-19, 424 особи вилікувалися від небезпечної інфекції.
  • 12 березня в Україні ввели карантин через пандемію коронавірусу. Він мав тривати до 3 квітня, але 25 березня уряд продовжив обмеження до 24 квітня.
  • Однак заборони не стосувалися відвідування церков. Хоча настоятелі ПЦУ та УГКЦ закликали вірян не відвідувати храми та не піддавати своє життя небезпеці під час Великодніх свят. Натомість в УПЦ (МП) закликали своїх парафіян відвідати церкви, у тому числі великодні літургії. Саме вони могли й стати причиною різкого збільшення кількості інфікованих коронавірусом в Україні. 
  • У травні українці будуть мати додаткові вихідні – 1 травня (п’ятниця) та 11 травня (понеділок, переноситься з суботи, 9 травня).