Так Максим Степанов відповів на запитання про урізання бюджетів медзакладам через визначення опорних лікарень під час пандемії. Цю інформацію глава МОЗ прокоментував під час брифінгу 22 квітня.

Знайте більше В Україні понад тисяча медпрацівників захворіли на коронавірус

Степанов наголосив, що такі події є неприпустимими. Він також зазначив, що цю ситуацію “будуть виправляти і вносити певні зміни.

Це імплементації другого етапу реформи. Ми повинні зрозуміти, що наші медичні працівники і лікарі – головний ресурс нашого здоров’я і надання допомоги,
– додав Степанов.

Скандал із скороченням на Сумщині

Такий скандал зі скороченням працівників виник в Сумській області – ЗМІ поширили інформацію про звільнення 47 працівників місцевого пологового будинку. 

Так, 1 квітня їм видали на руки трудові книжки та копії відповідного наказу про звільнення з роботи. Медпрацівники вважають скорочення незаконним, стверджуючи, що профспілка відмовилась погоджувати їх звільнення. За справу вже взялися правоохоронці. 

До слова, під скорочення потрапили й пільгові категорії осіб, зокрема матері-одиначки, особи, яким залишилося 1-2 роки до виходу на пенсію.