Про це заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко у ефірі програми “Право на владу”. Як пояснив він, аванс нараховують з 1 квітня. Тобто зараз триває перший місяць.

Радимо ознайомитися Доплати медикам: причини затримки, розмір та порядок нарахування

“Наразі МОЗ проводить аудит медичної реформи. Так, ми розуміємо, що відбудуться певні зміни та вони повинні відбутися. Тому що ми бачимо певні просідання щодо реформи за розрахунком тарифів”, – зауважив він.

За словами Ляшка, сьогодні в межах епідемії коронавірусної хвороби лікарні отримують кошти, відповідно до тих заявок, які вони подавали.

Аванс – 50% суми, яку вони повинні були отримати. В авансі не прораховано доплату в 300% за те, що люди працювали з коронавірусом. Оплата за роботу прийде в межах зарплати за квітень. За березень виникла заборгованість у 400 тисяч гривень, і її потрібно вирішувати з місцевою владою. Оскільки національний рівень закрив питання на 3 місяці,
– пояснив головний санітарний лікар України.

Зверніть увагу В Україні на коронавірус захворіли 978 медиків та 332 дитини

Що відомо про підвищення зарплат для лікарів? Спершу про підвищення зарплат заявляв Президент України Володимир Зеленський. За словами президента, лікарям, які займаються хворими на коронавірус, мали підвищити зарплату на 300%, решті – на 200%.

Кабінет Міністрів України затвердив погодинну оплату лікарям, а також підвищення зарплат втричі, як і обіцяв президент.