Австрія

В Австрії пом’якшення карантинних заходів почалося ще з 14 квітня.

Цікаво Як у Європі готуються до пом’якшення карантину: відео

У країні розпочали роботу:

 • невеликі магазини з площею до 400 квадратних метрів;
 • спеціалізовані торговельні підприємства, де продаються будівельні та садові товари.

 Вже з 1 травня за планом повинні відкритися всі інші магазини, торгові центри та перукарні, а також спортивні майданчики. Тоді ж переглянуть обмеження на пересування: зараз жителі країни можуть покинути будинки лише для виходу на роботу, походу за продуктами, допомоги іншим людям, або для індивідуальних занять спортом на свіжому повітрі.

З 4 травня у школярів розпочнеться підготовка до іспитів, а самі школи запрацюють 15 травня. На цей день заплановано відкриття ресторанів, церков, музеїв та готелів.

Станом на 27 квітня в Австрії на коронавірус захворіли 15 274 людини, з них 549 померли, ще 12 362 одужали.

Причиною послаблення карантину в Австрії місцева влада назвала успіхи в боротьбі з поширенням коронавірусу – менше як 100 нових випадків зараження за добу.

Послаблення карантину в Австрії
Послаблення карантину в Австрії почнеться з 14 квітня / Фото Unsplash

Норвегія

У Норвегії навчальні заклади запрацювали з 20 квітня, громадянам дозволили виїжджати на заміські дачі.

З 27 квітня повинні запрацювати перукарні та салони краси, але лише у тому випадку, якщо вони відповідатимуть вимогам заходів інфекційного контролю.

Працівникам слід продовжити дистанційну роботу з дому, а норвежцям слід звикати до заходів проти поширення вірусу на тривалий час,
– сказала прем’єрка Норвегії Ерна Солберг.

Великі спортивні та культурні заходи, такі як фестивалі, будуть заборонені до 15 червня. 

Станом на 27 квітня у Норвегії на коронавірус захворіли 7 527 людей, з них 202 людини померли, ще 32 хворих одужали.

Данія

Данія почала повертатися до звичного життя ще 15 квітня. Тоді поновили заняття у школах і дитсадках у 54 муніципалітетах Данії та приблизно в 35% шкіл Копенгагена. Решта школярів зможуть повернутися у класи з 10 травня. Тоді ж дозволять і масові зібрання людей до 500 людей.

Однак закритими залишаються:

 • бари та ресторани;
 • дискотеки та клуби;
 • перукарні;
 • масажні салони;
 • торгові центри

Крім того, жителям королівства, як і раніше, заборонено збиратися групами більше як 10 осіб.

Повсякденне життя поки що не повернеться у колишнє річище. Ми проживемо ще багато місяців з великою кількістю обмежень,
– заявила Фредеріксен.

Станом на 27 квітня у Данії на коронавірус захворіли 8 698 людей, з них 427 людей померли, ще 5 959 хворих одужали.

Данія послаблює карантин
Данія послаблює карантин після Великодня / Фото Tripadvisor

Чехія

Чехія зняла частину карантинних обмежень ще 9 квітня. Саме з того дня мешканцям країни дозволили займатися неконтактними видами спорту, наприклад, гольфом і тенісом. А вже 23 квітня у Чехії скасували загальнонаціональний карантин.

З 27 квітня відкрилися:

 • магазини з площею менш ніж 2500 метрів, (крім тих, що розташовані у торгових центрах);
 • фітнес-центри, зоопарки та ВНЗ;

11 травня відкриються торговельні центри, перукарні, масажні салони і музеї. 25 травня розпочнуть роботу кафе і ресторани. Коли кордони країни відкриються на в’їзд для іноземців наразі невідомо.

Станом на 27 квітня у Чехії на коронавірус захворіли 7 408 людей, з них 221 людина померла, ще 2 600 – одужали.

Іспанія

Проте послаблюють карантин й ті країни, які посідають перші сходинки антирейтингу за кількістю хворих на коронавірус. Серед них, до прикладу, Іспанія. Там кількість хворих на COVID-19 перевищує 229 тисяч людей. Але влада Іспанії вирішила також послабити карантинні заходи.

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес анонсував послаблення карантинних обмежень з 2 травня. Тоді жителям країни дозволять ходити на прогулянки та займатися спортом. 

Якщо розвиток пандемії буде розвиватися в позитивному ключі, як зараз, то з 2 травня буде дозволено виходити, щоб займатися спортом і гуляти з людьми, з якими ми живемо. Завжди на умовах, які визначає керівництво медичних служб,
– заявив Педро Санчес.

Крім того, найближчим часом уряд затвердить план поетапного виходу з карантину, введеного через пандемію коронавірусу. Санчес зазначив, що карантин зніматиметься по-різному в кожному з регіонів країни.

Станом на 27 квітня в Іспанії на коронавірус захворіли понад 229 тисяч людей, з них 23 521 людина померла, ще понад 120 832 людини одужали.

Сербія

З 27 квітня у Сербії почали працювати:

 • криті ринки;
 • перукарні, салони краси;
 • фітнес-центри та тренажерні зали.

Усі заклади повинні виконувати свою діяльність, використовуючи захисні засоби – маски, рукавички, дезінфектори. Водночас обслуговувати клієнтів рекомендується лише за попереднім записом, щоб не допускати скупчень у приміщеннях.

Натомість комендантська година для сербів продовжується – вона діє у будні дні з 18:00 до 5:00 ранку. У цей час на прогулянку можуть виходити громадяни старші 65 років та гуляти протягом однієї години максимум за 600 метрів від місця проживання.

Станом на 27 квітня у Сербії на коронавірус захворіли 8 275 людей, з них 162 особи померли, ще понад 1 209 хворих одужали.

blank
Карантин у Сербії послабили з 27 квітня / Фото Tripadvisor

Грузія

У Грузії з 27 квітня розпочався перший етап ослаблення обмежень, введених для боротьби з поширенням коронавірусу.

З 27 квітня у Грузії:

 • дозволяється пересування на легкових авто, а також відновлюється робота таксі;
 • повністю дозволяється онлайн-торгівля (гуртова та роздрібна);
 • запрацювали послуги з доставки будь-яких продуктів і діяльність відкритих аграрних ринків.

З 15 квітня заборонений в’їзд в Тбілісі, Руставі, Батумі і Кутаїсі, а також виїзд з цих міст на термін дії надзвичайного стану. Однак, 27 і 28 квітня, як виняток, допускається в’їзд в ці міста і виїзд з них лише з метою повернення до фактичної адреси проживання.

Станом на 27 квітня у Грузії на коронавірус захворіли 496 людей, з них 6 осіб померли, ще 149 хворих одужали.

Швейцарія

Швейцарський уряд розпочав поступово скасовувати карантинні заходи. 27 квітня розпочався перший етап послаблення карантину.

З 27 квітня у Швейцарії дозволили:

 • відновити роботу перукарням;
 • фізіотерапевтам, амбулаторіям, медичним та стоматологічним кабінетам;
 • квітникарям, майстерням та садовим центрам.

Заходи, які наразі обмежують ритуальні послуги найближчими родичами, також будуть скасовані під час цієї фази.

29 квітня уряд ухвалить рішення про продовження другого етапу, який розпочнеться 11 травня. Початкові школи знову відкриються разом з усіма магазинами та ринками. Не виключено, що ресторанам також дозволять відкриватися.

Станом на 27 квітня у Швейцарії на коронавірус захворіли 29 164 людини, з них 1 640 осіб померли, ще 21 800 хворих одужали.

Албанія

У понеділок, 27 квітня, в Албанії знову запрацювали магазини, а людям дозволили більше часу проводити на вулиці. Міністр охорони здоров’я Огерта Манастірліу оголосила про послаблення карантинних заходів, яке відбуватиметься поступово і буде розділено на чотири етапи.

Що змінилося в Албанії з 27 квітня:

 • спортивні та квіткові магазини, магазини взуття та одягу, меблів, електроніки можуть працювати за умови, що вони забезпечують стандарти соціального дистанціювання та гарантують суворі гігієнічні заходи;
 • албанцям, які повинні отримати дозвіл на пересування в спеціальному додатку, тепер дозволено виходити з дому протягом двох годин на день, а не півтори, як було раніше;
 • робота таксі відновлюється за умови перевезення лише одного пасажира;
 • обмежувальні заходи щодо пересування людей і використання автомобілів будуть ослаблені в 11 містах, де рівень ризиків оцінюється як низький. У цих містах також пом’якшена комендантська година;
 • люди, які бажають пересуватися особистими транспортними засобами у цих містах, зможуть робити це в межах району чи відповідних муніципалітетів з 09:30 до 17:30, перевозячи лише одного пасажира.

Однак парки залишаться закритими навіть у містах з низьким рівнем ризику зараження.

Станом на 27 квітня в Албанії на коронавірус захворіли 726 людей, з них 26 осіб померли, ще 410 хворих одужали.

Позиція ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров’я закликає не послаблювати карантинні заходи занадто рано. 

Це схоже на те, як бути хворим: якщо ви встаєте з ліжка занадто рано і занадто рано починаєте працювати, ви ризикуєте повернутися назад з ускладненнями,
– заявив офіційний представник ВООЗ Крістіан Ліндмаєр.

Він зазначив, що у ВООЗ немає загальних рекомендацій для країн і регіонів щодо ослаблення карантину.

Провідний епідеміолог з Китаю Чжун Наньшань повідомив, якщо прийняті заходи жорсткі, то епідемія піде на спад. Також він додав, що зараз заходи уряду грають дуже важливу роль.

Прості правила, які можуть врятувати життя
Прості правила, які можуть врятувати життя