Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу розповів, що для підвищення зарплат медичним працівникам потрібно виділити додаткові 11 мільярдів гривень, передає 24 канал.

Важливо Чому медикам не виплатили обіцяні 300% до зарплати: реакція МОЗ

Для того, щоб підвищити зарплати 435 тисячам медиків в Україні, потрібно додатково виділити 11 мільярдів гривень. Ми будемо звертатися до уряду і потім до Верховної Ради щодо змін до Державного бюджету. Наші медичні працівники вже в цьому році повинні отримувати суттєве збільшення заробітної плати – не менше, ніж до 50%,
– сказав міністр.

Глава МОЗ також додав, що відомство розробить справедливі тарифи за якими буде здійснюватися фінансування медицини у 2021 році.

“Нові тарифи будуть ґрунтуватися на ринкових заробітних платах для працівників галузі та якісних стандартах медичних послуг. Тарифи, які по-справжньому будуть покривати лікування українців тієї чи іншої хвороби. Це буде справжнє гарантування надання медичної допомоги нашим українцям”, – додав Степанов.

Водночас голова Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький розповів, що наразі в Україні є проблема недостатнього фінансування медицини, адже Україна витрачає на неї приблизно 3% ВВП. Однак комітет буде просити уряд збільшити у 2021 році фінансування медгалузі до 6% ВВП

Збільшення зарплат медикам: найголовніше

  • У березні лікарям та іншим медпрацівникам, які працюють з хворими на коронавірус, дали надбавку в розмірі до 300%, але не від зарплати, а від окладу. Тому й надбавка була не така значуща, як обіцяли.
  • Однак вже у квітні лікарі мали отримати надбавку у розмірі до 300% вже до всієї зарплати (яка враховує стаж). Відповідно вона мала б бути більшою, ніж березні.
  • Згодом у МОЗ заявили, що планують підвищити зарплати лікарям стаціонарів та закладів екстреної медичної допомоги, які не працюють з хворими на коронавірус. Йдеться про вірусологів, лаборантів і всіх лікарів та медичних працівників, які не увійшли в пакет COVID-19.