Загалом від початку спалаху епідемії на Буковині новим типом коронавірусу заразилися 1 948 людей. На жаль, 53 пацієнти померли від ускладнень. Щоправда, 159 осіб одужали та їх уже виписали. Про це повідомив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук, передає 24 канал.

Зверніть увагу У Чернівцях пікетували лікарню, де лежать хворі з COVID-19: що відомо

Про кількість місць у лікарнях в Чернівцях

Ще вдень 5 травня Сергій Осадчук говорив про те, що в Чернівцях закінчуються ліжко-місця в лікарнях.

Як тільки забракне місця у міській лікарні №3, недужих почне приймати госпіталь ветеранів війни. Тамтешній персонал є готовим до роботи з інфікованими COVID-19. У госпіталі зможуть надавати якісні медичні послуги всім чернівчанам, які цього потребуватимуть,
– зазначив Осачук.

Він додав, якщо кількість хворих на Буковині надалі зростатиме, то у госпітальні бази можуть перепрофілювати санаторій “Садгора” та перинатальний центр.

Вже ввечері того ж дня міський голова Чернівців Олексій Каспрук заявив, що місця в міських лікарнях, які були виділені для інфікованих коронавірусом, закінчилися.

“Усі три лікарні, які ми передбачали для лікування хворих на коронавірус, уже повністю заповнені. Поодинокі місця з’являються, бо дехто одужує, дехто, на жаль, помирає, але загалом вільних місць уже немає. У Чернівцях ніколи ще всі три лікарні не були повністю заповнені хворими на пневмонії та вірусні інфекції”, – заявив Олексій Каспрук.

Поки ж приймати мешканців Чернівців почала Обласна клінічна лікарня. Там виділили додаткових 25 ліжко-місць.

Про продовження карантину на Буковині

Водночас голова Чернівецької ОДА наголосив, попри анонсоване урядом пом’якшення карантинних заходів, на Буковині обмеження триватимуть довший період часу.

Для областей, де число хворих залишається високим та продовжує зростати, діятиме адаптивний карантин. Так, до 22 травня у нашій області буде особливий режим в’їзду та виїзду, також не відновлюватимуть міжрайонне автобусне сполучення”, – констатував Осачук.

До теми Як пом’якшать карантин у Чернівцях: відповідь мера

Дивіться відеозвернення Сергія Осачука щодо ситуації з коронавірусом на Буковині 

Зауважимо! Чернівецька область залишається лідером за кількістю заражених на коронавірус в Україні. На другому місці йде Київ. 

Послаблення карантину інфографіка 24 канал
Послаблення яких карантиних заходів очікує на українців з 11 травня / Інфографіка 24 каналу