Президент Володимир Зеленський під час чергового відеозвернення заявив, що в окремих регіонах є випадки, коли медикам не виплатили гроші, повідомляє 24 канал.

Більше тут Зеленський записав нове відеозвернення: про що говорив президент

Я розумію, що це звернення можуть дивитися діти, тому не можу сказати усіх слів, які заслужили ці окремі чиновники. Таке ставлення до українських лікарів є неприпустимим,
– наголосив президент.

Володимир Зеленський доручив усім голова ОДА найближчими днями повністю погасити заборгованості перед лікарями. За словами президента, наступного тижня він отримає інформацію по кожній лікарні та усіх зарплатах медиків.

У тих регіонах, де гроші медикам не виплатять, голів ОДА щонайменше позбавлять заробітної плати, а можливо, і посад.

Зеленський звернувся до українців: відео

Що відомо про надбавки для медиків

  • Лікарі мають отримувати надбавки за роботу з хворими на COVID-19 – 300%.
  • У березні медикам та іншим працівникам, які борються з COVID-19 дали надбавку в розмірі до 300%, але не від зарплати, а від окладу. Тому й надбавка була не така значуща, як обіцяли.
  • У квітні, пообіцяли в уряді, надбавка у розмірі до 300% буде нараховуватися до всієї зарплати (яка враховує стаж) і відповідно буде більшою, ніж була у березні.
  • Згодом у МОЗ заявили, що уряд перерахував гроші у всі регіони. Відповідальні за затримку – органи місцевої влади, або головні лікарі медичних закладів.
  • Медики мають отримати кошти до 8 травня, а у регіонах проведуть розслідування через затримку.