Такою заявою відзначився держсекретар США Майк Помпео під час брифінгу, передає AFP.

Актуально Відповідальність Китаю за COVID-19: що відомо про шокуючий звіт спецслужб країн Заходу

У нас немає в цьому повної впевненості, проте є істотні докази, що коронавірус походить з лабораторії. Обидва твердження можуть бути правдою,
– наголосив він.

Водночас, кілька днів тому Майк Помпео зробив зовсім іншу заяву. Він сказав, що американська влада має серйозні докази того, що спалах коронавірусу почався саме з лабораторії в Ухані. Ба більше – за його словами, просочування вірусів в результаті аварій у китайських лабораторіях відбувалися й раніше.

Помпео про походження коронавірусу: відео

Думки про те, що коронавірус має штучне походження, дотримується й президент США Дональд Трамп. Втім, підтверджених фактів, які могли б вказувати на правдивість такої території, немає.

Вперше інформацію про штучне походження вірусу та його витік із лабораторії в Ухані оприлюднив американський канал Fox News, що має особливі теплі відносини з президентом Трампом.

Коротко про коронавірус COVID-19:

  • Коронавірус COVID-19 зафіксували в китайському Ухані ще в грудні 2019 року.
  • За останніми даними, від нього в Китаї загинули понад 4 тисячі людей.
  • Далі китайський коронавірус почав ширитися світом і його вже зафіксували у щонайменше 210 країнах. Найбільше випадків зараження зареєстрували у США, Іспанії та Італії.
  • Збудник коронавірусу SARS-CoV-2 – це PHK-вірус і за останні кілька місяців він дещо мутував. Але фахівці зазначають, що він мутував дуже повільними темпами та нові його копії не надто відрізняються від оригіналу.