Проблемою є також їхнє мінімальне фінансування. Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Ірини Микичак під час щоденного брифінгу 7 травня, повідомляє 24 канал.

До теми Медикам – рабство, пацієнтам – смерть, Зеленському – рейтинг, – Супрун про скасування медреформи

Заступниця глави МОЗ вважає, що входження у медичну реформу для медичних закладів такого профілю мало б відбуватись “більш поступово”.

Мережа цих закладів є дуже великою, ліжок є дуже багато. Для цього треба було визначити потоки пацієнтів, структуру госпіталізації. Частина пацієнтів в психіатричних лікарнях – люди, які мали б перебувати в геріатричних пансіонатах – закладах для людей похилого віку, або в закладах соціального закладу,
– сказала вона.

Водночас медичний персонал продовжує звільнятися через мінімальні зарплати або ж втрачає роботу після скорочень. У МОЗ кажуть, що продовжують роботу над збільшенням фінансування та комплексним вирішенням проблеми.

Як збираються виправляти цю ситуацію у МОЗ

  • Міністр охорони здоров’я Максим Степанов вважає, що психіатричні лікарні опинилися на межі закриття та звільнення працівників через вровадження другого етапу медичної реформи.
  • Так, 5 травня міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що вони прийняли рішення про зміну фінансування, як по суті блокує медичну реформу. 
  • Вона ж пропонувала, щоб гроші йшли за послуги, а не всім однаково. Це б дозволило створити здорову конкуренцію та ефективніше використання бюджетних коштів.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров’я.