Звіт муніципальної лікарні Шанцев в Китаї був опублікували у JAMA Network Open.

Також на тему: Неочікуване відкриття: смертність від коронавірусу залежить від раси людини

Лікарі виявили вірус в спермі у шести з 38 чоловіків, госпіталізованих з лабораторно підтвердженим діагнозом COVID-19. Четверо все ще були у важкому стані, а двоє видужували.

Довгострокових спостережень не було, тому невідомо, як довго коронавірус може залишатися в спермі або чи можуть чоловіки передати його своїм партнерам через секс.

Вчені мають сумніви, що через сперму можна заразити іншу людину
Вчені мають сумніви, що через сперму можна заразити іншу людину / unsplash.com

Ці результати суперечать іншому дослідженню 34 китайських чоловіків з COVID-19, в якому американські і китайські вчені не виявили коронавірус в спермі протягом трьох місяців після постановки діагнозу.

Доктор Джон Хоталінг з Університету штату Юта, співавтор дослідження, сказав, що в новому дослідженні взяли участь чоловіки, які мали важчу форму захворювання, більшість з яких страждали на хронічні захворювання в активній формі.

Американське товариство репродуктивної медицини заявило, що нове дослідження не повинно викликати тривогу. Однак, щоб бути в безпеці, “можливо, було б розумно уникати сексуальних контактів з чоловіками доти, поки вони не будуть без симптомів протягом 14 днів”.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров’я.