За словами міністра Кабінету міністрів Олега Немчінова, деякі обласні державні адміністрації витратили державну субвенцію. Останню вони власне й мали скерувати на 300% доплату медикам, що борються з коронавірусом, а також на закупівлю медтехніки та обладнання у лікарні. Відповідну заяву Немчінов зробив у ефірі “Громадського”.

Зверніть увагу Лікарням, які більше заробили завдяки медреформі, не виплатять всі кошти

Тобто, її було використано нібито на медичні цілі, але не на зарплату,
– зауважив міністр Кабінету міністрів.

Він додав, що витратити ці гроші таким чином вирішували безпосередньо облдержадміністрації, тому є підстави притягувати до відповідальності голів ОДА, фінансових підрозділів, медичних департаментів і медзакладів.

Нещодавно президент Володимир Зеленський пригрозив головам ОДА позбавленням зарплат і посад через затримку виплат медикам. Він наголосив, що уряд переказав гроші ще у середині квітня, тож відповідальною за затримку доплат є місцева влада.

До теми Чому українські лікарі отримали такий маленький аванс за боротьбу з COVID-19: пояснення Ляшка

Коротко про надбавки для медиків

  • Лікарі мають отримувати надбавки за роботу з хворими на COVID-19 – 300%.
  • У березні медикам та іншим працівникам, які борються з COVID-19, дали надбавку в розмірі до 300%, але не від зарплати, а від окладу. Тому й надбавка була не така значуща, як обіцяли.
  • У квітні, пообіцяли в уряді, надбавка у розмірі до 300% буде нараховуватися до всієї зарплати (яка враховує стаж) і відповідно буде більшою, ніж була у березні.
  • Згодом у МОЗ заявили, що уряд перерахував гроші у всі регіони. Відповідальні за затримку – органи місцевої влади, або головні лікарі медичних закладів.
  • Медики мають отримати кошти до 8 травня, а у регіонах проведуть розслідування через затримку.