Відмовили громадським організаціям у проведенні акцій у Мінському міському виконавчому комітеті, пише Tut.by.

До теми Зеленський Ніколи знову – два найважливіші слова для історії людства та його майбутнього

 

З метою профілактики та мінімізації поширення COVID-19, комітет рекомендує утриматися від масового заходу,
– йдеться у повідомленні.

Напередодні зі зверненням дозволити провести 9 травня “Безсмертний полк” до влади звернулися три громадські організації:

  • “За Союз і комуністичну партію Союзу”;
  • Мінський міський комітет патріотичного ГО “Вітчизна”;
  • Мінська міська організація ГО “За демократію, соціальний прогрес і справедливість”.

У виконавчому комітеті також нагадали громадським організаціям, що за проведення несанкціонованих акцій їх можуть притягнути до відповідальності.

Та додали, що у 2020 році заходи пройдуть онлайн під гаслом “Безсмертний полк вдома”. Це дасть можливість дотримуватися вимог соціального дистанціювання та самоізоляції.

Що таке “Безсмертний полк”? Російська пропагандистська громадська організація. Зареєстрована 2011 року в Томську (Росія) трьома журналістами. Організація проводить однойменні акції-марші з портретами та виступами-вшануванням учасників війни. 

Початковою метою громадської організації було збирання історій військовослужбовців через власний сайт. У Росії та в проросійських колах, за межами Росії, акція здебільшого позиціюється як патріотична, в інших країнах – як провокативна та спекулятивна. У Білорусі акцію проводять з 2012 року.

Зверніть увагу! Станом на 8 травня у Білорусі офіційно зафіксували 20 тисяч 168 випадків зараження коронавірусом. Від недуги померли 1116 людей, одужали – 5 тисяч 67.