Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, опублікувавши відповідне звернення до українців на своїй сторінці у фейсбуці ввечері 10 травня.

Це цікаво Чи можна було б пережити COVID-19 без карантину: думки експертів

“Вже завтра (11 травня – 24 канал) в Україні будуть послаблені перші карантинні обмеження та почне працювати концепція адаптивного карантину”, – написав голова Кабміну.

Це означає, що місцева влада, з огляду на епідемічну ситуацію в кожному конкретному регіоні, зможе залишати в силі певні обмеження,
– наголосив Шмигаль.

До прикладу, у Києві ТРЦ не відкриватимуть, хоча уряд дозволив це робити. А у Львові вирішили не давати дозвіл на роботу перукарень.

До слова, дату початку послаблення карантину у Львові перенесли: детальніше про це читайте у матеріалі 24 каналу.

“Це відповідальна позиція керівників міст. Вони керуються цифрами МОЗ та динамікою поширення хвороби”, – вважає прем’єр.

Керівник уряду також подякував усім українцям, які дотримуються карантину вже 2 місяці (обмеження почали діяти ще з 12 березня).

Я знаю, що це було не просто, проте ви дійсно врятували тисячі життів та дали змогу краще підготувати нашу медичну систему до викликів пандемії,
– наголосив він.

Радимо прочитати МОЗ: Як працюватимуть перукарні, ресторани, магазини та інші сфери послуг від 11 травня

І додав, що саме зараз – найбільш відповідальний момент, бо “послаблення карантину не означає, що коронавірусу більше немає чи він став менш небезпечним”.

Ми маємо навчитися жити та працювати в нових умовах. Це ключова умова, за якої карантин не буде посилено, а наступний етап послаблень настане швидше,
– підсумував Денис Шмигаль.

Нагадаємо, рішення уряду про послаблення карантину набуває чинності з 11 травня, але загалом карантин продовжили до 22 травня.

Станом на 10 травня в Україні інфікованих коронавірусом зафіксовано 15232. 3060 людей вже вилікувалися, але є й чимало померлих – 391 людина.

Карантин
Карантин почнуть послаблювати в Україні з 11 травня