Очільник Кабміну, зокрема, підкреслив, що Україна йде досить рівно упродовж останніх 7 – 8 днів. І не зростає щоденна кількість хворих. Про це Шмигаль заявив у ефірі телеканалу “1+1”.

До теми Чи продовжуватимуть карантин після 22 травня: відповідь прем’єра

Але ми все ще не мали жодного дня, коли кількість тих, хто одужав, перевищувала або була рівною кількості хворих. Цей етап – дуже важливий. Він – переломний, 
– зауважив прем’єр.

Щоправда, він додав, поки не мовиться, що треба буде знову впроваджувати в країні повний “локдаун”.

“Ми говоримо про адаптивний карантин. Якщо будуть локальні захворювання в тому або іншому місті, ми впроваджуємо карантин локально там, де виникають спалахи. Так житиме весь світ, доки не знайде вакцину”, – підкреслив посадовець.

Зверніть увагу В Україні послабили карантин: що відкривається з 11 травня

Раніше Денис Шмигаль зазначав, що рішення про зняття чи не зняття певних обмежень ухвалюватиме місцева влада – залежно від епідеміологічної ситуації в кожному регіоні.

Що відомо про вихід України з карантину

  • В Україні з 12 березня запровадили загальнонаціональний карантин, згодом його двічі продовжували. До останнього часу він діяв до 11 травня.
  • Вже з 11 травня Україна починає послаблювати обмеження. Для цього уряд передбачив п’ять етапів виходу з карантину.
  • За словами прем’єра Дениса Шмигаля, якщо епідеміологічна ситуація буде сприятливою, реалізація цих етапів розпочнеться швидше, ніж передбачали.
  • З 1 травня в Україні почали відкривати продовольчі та аграрні ринки. Відбувається це за умови, що ті дотримуються санітарних норм і вимог від МОЗ. Мовиться, зокрема, про дезінфекцію, масковий режим і дотримання дистанції.
  • Станом на 12 травня в Україні підтвердили 16 093 випадки COVID-19. 3 373 людини одужали. Щоправда, є і погані новини – 425 інфікованих померли.

етапи виходу з карантину
5 етапів виходу України з карантину