Наразі Єврокомісія вживає заходів для зміцення європейської системи охорони здоров’я, адже друга хвиля пандемії – цілком можлива. Про це повідомляє Укрінформ.

Читайте також Борис Джонсон вважає, що вакцину від коронавірусу можуть і не знайти

За словами експертів, країнам ЄС вже необхідно готуватися до нового спалаху COVID-19. Адже це більше, ніж ймовірно.

Тож, щотижня міністри охорони здоров’я країн Євросоюзу спілкуються в режимі відеоконференції та координують зусилля у боротьбі з пандемією. Їхнє завдання – визначити негативні моменти поширення коронавірусу і врахувати їх надалі.

Зокрема, вони обмінюються інформацією про наявність індивідуального захисного обладнання та медичних приладів для допомоги хворим. На його думку, ці дані, а також стан та завантаженість наявних медичних установ оцінюються з точки зору готовності до можливої другої хвилі коронавірусу.

Єврокомісія має намір і надалі працювати спільно з ECDC (Європейський центр із запобігання хворобам та контролю – 24 канал) та країнами-членами, щоб забезпечити адекватний рівень реагування та комунікації, яка є ключовою для того, щоб всі громадяни розуміли: нова хвиля можлива, навіть якщо початкова інфекція буде успішно подолана,
– пояснив Стефан де Кеєрсмакер.

Відзначимо, що нещодавно ВООЗ попередила, що після зняття обмежень у деяких країнах може статися новий спалах COVID-19. Про це пише “Радіо Свобода”.

Зокрема, у Всесвітній організації охорони здоров’я попередили: без постійного тестування і відстеження контактів хворих на коронавірус, країни, що виходять з карантину, можуть знову зіштовхнутися з другою хвилею пандемії.


Перебіг захворювання COVID-19