Відповідні зміни до постанови прийняли 13 травня на засіданні Кабміну, пише 24 канал.

Читайте також Українцям заборонили їздити до Білорусі за внутрішніми паспортами: з якої дати

Виробничі потужності українських спиртових заводів становлять приблизно 600 мільйонів літрів етилового спирту на рік, зокрема ДП “Укрспирт” – 300 мільйонів літрів щороку,
– йдеться у пояснювальній записці.

Водночас попит на спирт на внутрішньому ринку впродовж двох років не перевищує 70 – 80 мільйонів літрів на рік. А завантаженість державних спиртових заводів, які перебувають у підпорядкуванні Міністерства економіки, становлять 13%.

Яким був експорт етилового спирту

  • У 2018 – 2019 роках експорт становив 8,1 та 9,3 мільйона літрів відповідно. Зокрема, ДП “Укрспирт” (за даними підприємства) експортувало 4,9 і 5,9 мільйона літрів відповідно.
  • За даними Держстату, за два місяці 2020 року експорт етилового спирту буде 1,1 мільйона літрів. А це майже повністю є експортом ДП “Укрспирт”.

Чому ввели заборону на експорт спирту

  • Кабмін наприкінці березня 2020 року ввів заборону експорту етилового спирту з України на термін до 1 червня поточного року.
  • Напередодні підприємство “Укрспирт” призупинило відвантаження спирту на експорт. Таке рішення прийняли через підвищений попит на медичний спирт в Україні у зв’язку з поширенням COVID-19.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров’я.