Про смерть двох пацієнтів повідомили у пресслужбі Дніпропетровської облдержадміністрації, пише Радіо Свобода.

Читайте також: У Кривому розі 15 хворих на коронавірус лікар самовільно виписав з лікарні

Провину головлікаря наразі не довели, у її діях, за словами голови Дніпропетровської ОДА Святослава Олійника, “була логіка”.

Все слід ретельно дослідити, є ситуації, з якими наші лікарі стикаються вперше. Відправляючи людей без симптомів на самоізоляцію додому, лікарка очевидно хотіла вберегти інших пацієнтів від зараження,
– повідомив Олійник.

Те, правильним було таке рішення чи ні, з’ясує спеціальна комісія, яка працює у медзакладі.

Наразі головну лікарку лікарні Людмилу Мірянову тимчасово усунули від роботи. 

Як відбулося зараження: чому інфікувалися люди

Він також розповів, що у терапевтичному відділенні неінфекційної лікарні померла жінка, в якої посмертно діагностували COVID-19.

Епідеміологи встановили контактних осіб, зокрема з’ясували, що серед них є лікарі, які спілкувалися з іншими пацієнтами.

Тепер в лікарні протестують максимальну кількість медпрацівників.

Що відомо про “самовільну виписку” 15 пацієнтів у Кривому Розі? 29 квітня шість медпрацівників та 21 пацієнт перебували на самоізоляції в четвертій міській Криворізькій лікарні. Вони заразилися від однієї жінки у якої, попередньо виявили коронавірус. Згодом п’ятьох пацієнтів перевели на лікування до інфекційної лікарні, одного пацієнта – до сьомої лікарні, а решту 15 хворих, яким вже встановили діагноз коронавірус, лікарка відпустила на амбулаторне лікування.


Перебіг захворювання COVID-19/Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров’я.