Видання Meduza оприлюднило результати опитування, яке провів Довідник лікаря за участі понад 500 медиків. Понад третина опитаних медпрацівників повідомила, що вимушено маніпулюють даними статистики по коронавірус.

Читайте також: Коронавірус в Росії: хворих вже понад 325 тисяч

Результати опитування медиків

  • 23,4% опитаних повідомили про те, що їх лікарні не готові приймати пацієнтів з підозрою на COVID-19. Ще 6,1%  респондентів повідомили, що їх лікарні не справляються з потоком пацієнтів, що є в Росії наразі.
  • Майже 40% поскаржилися, що їм не вистачає засобів індивідуального захисту. Більша частина опитаних лікарів вважають, що в їх лікарнях не проводять достатніх профілактичних заходів.
  • Разом з тим понад 90% респондентів вже контактували з людьми з діагнозом COVID-19. Майже 70% розповіли, що контактували і лікували пацієнтів з коронавірусом.
  • 78% опитаних сказали, що у них є колеги, які мають COVID-19. 6,9% повідомили, що самі перехворіли.Російські медики розповіли про замовчування смертельних випадків від коронавірусу / Фото texty.org.ua

В Росії замовчують реальну кількість смертей від COVID-19

Офіційні показники статистики по COVID-19 в Росії дійсно досить суперечливі, перш за все через малу кількість померлих при таких масштабах епідемії та кількості інфікованих в країні.  

У всьому світі, в тому числі в країнах з вищим рівнем медицини, показники смертності від коронавірусу в рази перевершують російські.

Влада пояснює такі результати швидким розгортанням масштабного тестування і створенням резерву по ліжко-місцях для хворих, що наче б то дозволило системі охорони здоров’я витримати пікове навантаження.

Втім, опитування медичних працівників свідчить про зворотне.

Жертв коронавірусу в Росії значно більше, керівництво держави змушує регіональних лікарів не подавати справжні цифри, а “лікувати” хворих на COVID-19 від офіційно інших діагнозів, відповідно, у випадку смерті хворого, в заключені не згадають коронавірус.