Українці та іноземці, які в’їжджають на територію країни, повинні пройти домашній 14-денний карантин. Про це повідомляє пресслужба Держприкордонслужби України.

До теми Хто може перетнути кордон з Польщею під час карантину: список

Перетнувши кордон в Україну, людина повинна встановити на смартфон додаток “Дій вдома”, який підтверджує добровільну згоду на самоізоляцію.

Сказати прикордонникам, що встановите цей додаток вдома також не вийде, адже це потрібно зробити у місці проходження паспортного контролю.

Людина, яка перетинає кордон, повинна надати паспорт, адресу самоізоляції та повідомити свій номер телефону, який буде активним наступні 14 днів й буде використаний під час реєстрації у додатку.

Для в’їзду в Україну громадянин повинен показати прикордонникам екран свого телефону з активним застосунком додатку.

Якщо людина відмовляється його встановлювати, її направляють у спеціальний заклад для проходження обсервації. Ці місця заздалегідь визначені обласними держадміністраціями.

Для цього необхідно звернутися до працівників поліції та/або місцевих органів влади, які несуть службу в пунктах перетину державного кордону,
– йдеться в повідомленні.

У випадку відмови проходження обсервації або порушень правил карантину, прикордонники повідомлять про це у поліцію та санітарно-карантинні підрозділи.

За порушення правил карантину під час обсервації передбачено штраф у розмірі від 17 тисяч гривень.