Список склала секс-педагог Юлія Ярмоленко, пише 24 канал.

Читайте також: Сексуальна освіта: що має знати дитина в різному віці

1. “Ні” завжди означає “ні”. Згода на секс виражається словами “Так, я хочу з тобою сексу”, “Займімось сексом”. Ні червона помада, ні коротка спідниця, ні флірт не є запрошенням до сексу.

2. Обов’язково встановлюй сексуальні кордони. Якщо не готовий/не готова йти далі, ніж обійми або петінг, обов’язково повідом про це.

3. Не погоджуйся на секс без презерватива! Це найбезпечніший і доступний вид контрацепції для підлітків і молоді.

4. Пам’ятай, ти можеш відмовитися від сексу на будь-якому етапі сексуальної взаємодії. Навіть в останній момент можна передумати і зупинити партнера / партнерку. І вони можуть зробити те ж саме. Це нормально.

5. Ніколи не погоджуйся на секс під дією алкоголю, наркотиків, на “слабо” і не займайся сексом з людиною, яка перебуває під дією будь-яких речовин. Це може привести до неприємних наслідків.

Секс може бути тільки за взаємною згодою
Секс може бути тільки за взаємною згодою
Секс має бути тільки за взаємною згодою

6. Якщо ти не впевнений / не впевнена, партнер готовий піти далі або пробувати щось нове – запитай дозволу. І можеш продовжувати в разі чіткої згоди, вираженої словами.

7. За зовнішнім виглядом не можна визначити, чи хвора людина чи ні. Він / вона можуть навіть не знати, що є переносниками небезпечних захворювань.

8. Любов і вірність – не гарантія безпечних відносин.

9. Якщо вважаєш, що ще не готовий / не готова до сексу – відклади це питання мінімум на пів року. Нормально починати займатися сексом і в 17, і у 25 – головне, фізіологічна, психологічна, інформаційна готовність.

10. Не орієнтуйся на порнографію – це вигадка, монтаж і значне перебільшення. Секс – це, перш за все, спілкування і близькість, а не статевий акт.