Позиція Одеської ОДА

У департаменті охорони здоров’я Одеської ОДА назвали фейком заяви про колапс в одеській міській лікарні № 5. Про це повідомила очільниця департаменту Наталія Одарій-Захар’єва, пише “Думська”.

@media (max-width: 640px) {
.mobileBrandingPlace {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
margin: 10px 0;
}

#mobileBrandingPlace1476944 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
margin: 10px 0;
}

#mobileBranding {
margin: 0 !important;
}
}

Важливо В Одесі тіла мертвих по кілька годин лежать у відділеннях з живими пацієнтами, – моторошні фото

У нас працюють морги, так, вони значно заповнені, але Автобаза санітарного транспорту в силі вивезти тіло. В цьому немає проблем. Якщо і був якийсь момент, коли тіло не встигли забрати, прошу вибачення,
– заявила вона.

Однак одеські медики заяву Одарій-Захар’євої спростовують. Співробітник швидкої допомоги розповів, що під час госпіталізації пацієнтів бачив накриті ковдрами тіла в коридорах і палатах лікарні. Він підкреслив, що одеська лікарня №5 не готова до подібного навантаження. Там немає відповідного приміщення, де можна зберігати таку кількість тіл.

За даними ще одного джерела в медичних колах, лише 22 листопада у реанімації філії лікарні № 5 померли 8 осіб. В Одеській міськраді заперечують це.

Актуально Лікарню в Одесі, з якої не забирають тіла померлих, взяла під варту Нацгвардія: що відомо

Що відомо про колапс в одеській лікарні

  • В Одесі склалася критична ситуація з госпіталізацією пацієнтів з коронавірусом. За повідомленнями волонтерів, міська лікарня № 5 на 90 ліжко-місць заповнилася за 1,5 дня після відкриття.
  • У самій лікарні не вистачає медперсоналу, а пацієнти та їхні родичі спостерігали картину з несвоєчасним вивезенням тіл померлих, які лежали в холі й палатах.
  • Після шокуючих фотографій з лікарні родичі пацієнтів спробували прорватися всередину медустанови. Тому військовослужбовці Національної гвардії взяли під охорону територію лікарні.