Очільник МОЗ Максим Степанов вважає, що в Україні повинні використовуватись лише ті вакцини, які пройшли всі стадії клінічних випробувань та зареєстровані так, “як має бути”. В ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” міністр прокоментував можливість використання російської вакцини в Україні, повідомляє 24 канал.

@media (max-width: 640px) {
.mobileBrandingPlace {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
margin: 10px 0;
}

#mobileBrandingPlace1478005 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
margin: 10px 0;
}

#mobileBranding {
margin: 0 !important;
}
}

До теми Будемо дивитися, – Степанов розповів, чи буде вакцинуватися від коронавірусу

Степанов вважає, що нині рано говорити про закупку російської вакцини проти коронавірусу. Адже вона досі не пройшла останню стадію клінічних випробувань. Паралельно з цим американська компанія Pfizer вже провела всі необхідні стадії досліджень, оголосила результати випробувань і вже навіть зареєструвала вакцину. Тобто у цьому випадку світ впевнений в тому, що препарат готовий.

Чорт його знає, що у них там (в Росії – ред.) відбувається. Вони почали вакцинацію, не закінчивши 3 стадію клінічних досліджень… Я вважаю, що з точки зору безпеки, з точки зору всього – закінчіть 3 стадію, покажіть результати й тоді можна буде говорити: “Так, є вакцина”, – без прив’язки до країни,
– заявив Степанов.

Народний депутат України Михайло Радуцький підтримав слова Степанова. Він додав, що 4 грудня Верховна Рада проголосувала за законопроєкт, який чітко визначає умови реєстрації вакцин від коронавірусу в Україні.

В Україні дозволена реєстрація вакцин за скороченою процедурою до 5 днів. Але тільки тих вакцин, які мають прекваліфікацію ВООЗ і мають дозвіл на використання в країнах з жорсткою регуляторною політикою. На жаль чи на щастя, Росія до таких країн не має відношення,
– уточнив Радуцький.

Він додав, що обговорення реєстрації російської вакцини проти COVID-19 в Україні відбудеться лише в тому випадку, якщо вона пройде прекваліфікацію ВООЗ. І якщо ж це таки станеться, то ймовірна реєстрація цього препарату відбуватиметься не за скороченою процедурою, а за звичайною.

Вакцини з яких країн можуть реєструватись в Україні за скороченою процедурою

  • США,
  • Велика Британія,
  • ЄС,
  • Швейцарська конфедерація
  • Китай, адже він є лідером у швидкості виробництва вакцин,
  • Ізраїль.

Всі інші країни будуть проходити звичайну реєстрацію.