Яким чином зростають ризики захворіти на COVID-19 під час менопаузи

Зв’язок полягає в кількості гормону естрогену. За спостереженнями вчених, ті жінки, які мали менопаузу й нижчий рівень естрогену, були більш схильні до захворювання і його довготривалих наслідків. Про це заявили вчені Лондонського Королівського коледжу, розповідає The Guardian.

@media (max-width: 640px) {
.mobileBrandingPlace {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
margin: 10px 0;
}

#mobileBrandingPlace1479580 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
margin: 10px 0;
}

#mobileBranding {
margin: 0 !important;
}
}

Читайте також Спорт, сауна і алкоголь: від чого треба відмовитись, якщо перехворіли на COVID-19 і як надовго

Такі результати ставлять питання щодо впливу гормонів й інших фізіологічних особливостей жінок і чоловіків на імунну систему організму.

До речі, ймовірно, саме тому чоловіки мають вищі ризики тяжкого перебігу хвороби та смерті внаслідок COVID-19, ніж жінки.

Естроген впливає на тяжкість перебігу коронавірусу

Також дослідники виявили, що жінки, які користуються оральними контрацептивами з естрогеном, мали менший ризик розвитку важких симптомів COVID-19, ніж інші жінки.

Не вистачає чітких доказів того, що естроген захищає від інфікування коронавірусом, але очевидно, що це ​​фактором ризику тяжкості захворювання,
— сказав автор дослідження.

Але існує низка фактів, які вказують на взаємодію гормонів і перебігу COVID-19, зокрема, багато жінок із тривалими симптомами коронавірусу повідомляють про зміни в своїх менструальних циклах після хвороби. До того ж перебіг хвороби був гіршим, коли жінки мали проблеми з гормональним здоров’ям.

Вчені потребують масштабніших досліджень, а тому не поспішають робити висновків.