Про те чи витримає медична система до січня і які прогнози щодо динаміки поширення коронавірусу в Україні, розповів старший дослідник департаменту економіко-політичних досліджень Київської школи економіки Юрій Ганиченко. В ефірі 24 каналу він також зазначив, що таких сценаріїв зараз розглядають кілька.

@media (max-width: 640px) {
.mobileBrandingPlace {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
margin: 10px 0;
}

#mobileBrandingPlace1479571 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
margin: 10px 0;
}

#mobileBranding {
margin: 0 !important;
}
}

Важливо В Україні різко зменшилась захворюваність: за добу виявили 8 641 випадок COVID-19

За його словами, подальше поширення коронавірусу може бути цілком різним. Експерти зараз говорять про 2 основних сценарії.

Перший – базовий

Водночас це і найгірший сценарій. Він показує те, що захворюваність буде зростати далі. Вона б і продовжила зростати, навіть якби карантин вихідного дня продовжили до кінця року.

За цим сценарієм, до кінця грудня можливо до 20 тисяч випадків на день. Це середній прогноз,
– зазначив експерт.

Зараз, за його словами, через те, що певні обмеження скасували, відбуватиметься потенційне погіршення ситуації.

“Поки причин думати, що піде тренд на спадання і далі – аналітично немає”, – розповів Ганиченко.

Другий – оптимістичний

Паралельно розглядають і оптимістичний сценарій. За ним, карантин вихідного дня справді приніс позитивний вплив. І через затримки в статистиці, ми побачимо його з наступного тижня.

Цей спад, який ми бачимо зараз справді може бути результатом карантину вихідного дня. Але поки що треба почекати й подивитись, який тренд буде, наголосив фахівець.

“Оптимістичний прогноз каже про те, що тенденція, яка зараз є – зберігатиметься. Тобто, це буде на тисячу випадків на день менше. Приблизно таку є динаміку ми спостерігатимемо у найближчі тижні. До кінця року ми можемо вийти до 8 тисяч випадків на день, якщо тенденція зберігатиметься”, – наголосив Ганиченко.