Новини про коронавірус в Україні 8 грудня

Добова статистика

За минулу добу одужали від коронавірусу 12 860 людей, в той час, як добовий приріст хворих – 10 811. Госпіталізації потребували 1 319 хворих. Від ускладнень померли 195 пацієнтів. Українські лабораторії впродовж доби провели 55 070 тестувань: методом ПЛР – 30 718, методом ІФА – 24 352. Про це з посиланням на Міністерство охорони здоров’я повідомляє 24 канал.

@media (max-width: 640px) {
.mobileBrandingPlace {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
margin: 10px 0;
}

#mobileBrandingPlace1479183 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
margin: 10px 0;
}

#mobileBranding {
margin: 0 !important;
}
}

ВООЗ виступили проти примусової вакцинації від COVID-19

У Всесвітній організації охорони здоров’я висловились проти примусового щеплення від коронавірусу. Водночас урядам варто спрямувати зусилля на те, щоби збільшити рівень довіри до вакцинації.

Наполегливу рекомендацію зробити щеплення можуть отримати, наприклад, медики у відділеннях інтенсивної терапії. Бо в такому випадку вакцинація необхідна для безпеки медпрацівників та пацієнтів.

Цікаво Чи може вакцина від COVID-19 вплинути на ДНК людини: відповідь професора

У локдаун після свят: у Німеччині розглядають введення жорсткого карантину

Німецька влада не виключає, що після Різдва введуть дуже жорсткий карантин. Під час локдауну працюватимуть лише продуктові магазини.

Ймовірні терміни введення локдауну – від 27 грудня до 10 січня. Нагадаємо, що у Німеччині вже діє жорсткий карантин. Не працюють заклади громадського харчування, спортзали, басейни, а також заклади культури – музеї та театри.

Також вперше за 10 років заборонили усі різдвяні ярмарки. Демонтували торгові ряди, павільйони та каруселі.

Дослідження про коронавірус

Китайська вакцина Sinovac показала ефективність до 97%

Державна фармацевтична компанія Індонезії Bio Farma при розробці китайської вакцини від коронавірусу Sinovac домоглася ефективності 97%. Проміжні випробування виявилися більш ніж успішними. Випробування вакцини проводилися з серпня 2020 року. 7 грудня до Індонезії поступило 1,2 мільйона доз цієї вакцини.

У січні Індонезія повинна отримати ще 1,8 мільйона доз вакцини Sinovac. Досліди також проводилися у Бразилії та Туреччині.

Як правильно провітрювати автомобіль, щоб не підчепити COVID-19: дослідження

Щоб вивчити поширення повітряних потоків в машині, вчені використовували комп’ютерне моделювання. Автори дослідження провели симуляцію різних варіантів провітрювання легкового автомобіля з різними комбінаціями відкритих вікон і використанням системи вентиляції машини, пише Science Advances.

Як не підхопити коронавірус в авто:

  • Якщо всі вікна машини відкриті, то в салоні утворюються два порівняно незалежних повітряних потоки з кожного боку. Тому такий режим провітрювання потенційно є найбільш безпечним з точки зору ризику зараження, якщо водій і пасажир сидять з різних сторін.
  • Виявилося, що ризик інфікування буде нижчим, якщо відкрити вікна навпроти людей, які перебувають в автомобілі.
  • Вчені підкреслюють, що повністю усунути ризик зараження в машині неможливо. З точки зору профілактики більш надійні заходи – відмова від подорожі. Крім того, вентиляція не скасовує необхідності носити маски.

Варто знати Які симптоми найчастіше зберігаються після COVID-19

Не респіраторний вірус: вперше прослідкували, як коронавірус атакує клітини по всьому організму

Коронавірус SARS-CoV-2 перестали вважати виключно респіраторним вірусом, як було на початках пандемії. Адже COVID-19 пошкоджує багато внутрішніх органів і навіть впливає на нервову систему.

Досліди проводили на гризунах. Аби модель інфікування була більш подібною до людської, у серцях та інших життєво важливих органах мишей науковці створили людську версію білка ACE2. Адже саме завдяки йому вірус проникає у здорові клітини.

Далі вчені ввели SARS-CoV-2 у кров піддослідних та спостерігали, як він досягає до різноманітних органів та інфікує їх. Дослідники пильно слідкували за змінами в організмі та відстежували рівень певних генів і білків.