Літак з першими 4800 дозами вакцини BioNTech і Pfizer приземлився в аеропорту Белграда. Про це повідомляє видання Nova.rs.

@media (max-width: 640px) {
.mobileBrandingPlace {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
margin: 10px 0;
}

#mobileBrandingPlace1492946 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
margin: 10px 0;
}

#mobileBranding {
margin: 0 !important;
}
}

Читайте також Вакцина проти коронавірусу від Pfizer у 8 людей спровокувала анафілактичний шок

Після прибуття вакцини проти коронавірусу були доставлені в Інститут вірусології, вакцин і сироваток, відомий як “Торлак”.

Найімовірніше, імунізація стартує наступного тижня і розпочнеться з мешканців будинків для літніх людей.

Днями раніше Сербське агентство з питань лікарських засобів дало згоду на застосування вакцини BioNTech та Pfizer. Країна очікує отримати ще 21 000 доз вакцини цих виробників у січні.

Уряд Сербії також вів переговори про імпорт російської вакцини “Sputnik V” і китайської вакцини.

Сербія отримала вакцину від COVID-19
Сербія отримала вакцину від COVID-19
Сербія отримала вакцину від COVID-19 / Фото: Getty Images

Що відомо про вакцину від Pfizer та BioNTech

  • Ефективність вакцини під час клінічних випробувань становила 95%. Рівень ефективності зберігався таким же навіть серед людей старше 75 років.
  • Вакцина від цих компаній називається Comirnaty. Це двокомпонентний препарат, який вводять в руку двічі з інтервалом щонайменше 21 день.
  • Найпоширеніші побічні ефекти при застосуванні препарату зазвичай легкої або середньої важкості й минають за декілька днів. Найчастіше це: біль та набряк у місці ін’єкції, втома, головний біль, біль у м’язах та суглобах, озноб та лихоманка.
  • Вакцина від Pfizer та BioNTech 11 грудня отримала дозвіл на екстрене використання від Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).
  • 21 грудня Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило препарат та рекомендувала його використання в країнах ЄС.