Новини про коронавірус 27 грудня в Україні

Впродовж доби в Україні захворіли на коронавірус 6 113 людей, з них 277 дітей та 153 медпрацівники. Госпіталізації потребували близько 2 тисяч людей з діагнозом COVID-19, або підозрою на хворобу.

@media (max-width: 640px) {
.mobileBrandingPlace {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
margin: 10px 0;
}

#mobileBrandingPlace1493705 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
margin: 10px 0;
}

#mobileBranding {
margin: 0 !important;
}
}

Першою серед країн ЄС вакцинацію почала Угорщина

Угорщина першою в Євросоюзі почала вакцинацію від COVID-19. Це сталося за день до того, як щеплення почали робити інші країни ЄС.

Розроблений Pfizer і BioNTech препарат проти коронавірусу ввели працівникам лікарень Будапешта. А першою працівницею, яка отримала щеплення, стала лікарка центральної лікарні “Дель-Пешт” Адріенна Кертес.

Лідери Чехії та Словаччини вакцинувались у прямому ефірі

Прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабіш і президентка Словаччини Зузана Чапутова публічно зробили щеплення від коронавірусу. Вони стали першими вакцинованими людьми у своїх країнах. Разом із очільником Чехії від коронавірусу вакцинували ветерана війни Емілію Ржепікову.

До слова, Бабіш вирішив першим вакцинуватись, аби на свому прикладі заохотити чехів до щеплення.

У Баварії скасували вакцинацію від COVID-19

У двох округах німецької Баварії зірвалася вакцинація населення від коронавірусу. Причиною цього стали можливі порушення зберігання вакцини. Зокрема. виникли сумніви щодо того, чи постійно підтримувався холодний ланцюг для вакцини, яка повинна зберігатися при температурі мінус 70 градусів за Цельсієм.

Проблеми у системі постійного дотримання температурного режиму під час зберігання й постачання вакцини було виявлено в округах Верхня Франконія та Швабія. Тому щеплення там скасували. Місцева влада планує провести консультації з компанією-виробником вакцини.

Путін все ж зробить щеплення вакциною “Спутник V”

Президент Російської Федерації Володимир Путін планує зробити щеплення від коронавірусу російською вакциною “Спутник V”. Він – переконаний в її надійності. А в осяжній перспективі очільник Кремля сам розповість про ухвалене рішення.

Як розповів речник російського президента Дмитро Пєсков, Путін сказав, що буде робити щеплення, що він ухвалив таке рішення та чекав на завершення всіх формальностей.

Останні дослідження про коронавірус

Миттєвий імунітет: новий препарат проти коронавірусу тестують на людях

Британські вчені випробовують новий препарат Storm Chaser, що перекладається як “штормовий мисливець”. Ліки потенційно можуть давати миттєвий імунітет до коронавірусу.

Розробники переконані, що імунна відповідь на SARS-CoV-2 з’явиться всього через кілька днів після двоетапного введення ін’єкції з антитіл.

Відповідно до прогнозів експертів, препарат забезпечить захист від зараження коронавірусом на період від 6 до 12 місяців.

Через скільки часу після одужання можна повторно захворіти на коронавірус

Опублікували результати найдетальнішого наразі дослідження про вплив антитіл на тяжкість перебігу коронавірусу. Виявилось, що важливі не лише антитіла, а те, яку частину коронавірусу вони атакують.

У всіх, хто важко перехворів COVID-19 або помер від нього, антитіла атакували переважно оболонку вірусу, а не шиповидний білок.

Також дослідження Стенфордського університету підтвердило, що антитіла практично зникають в організмі перехворілих максимум через 4 місяці.

Британський лікар виявив нові неприємні наслідки COVID-19

Професор Нірмал Кумар з’ясував, що пацієнти, які перехворіли COVID-19, страждають від наслідків недуги. Вони відчувають неприємні запахи навіть через місяці після зараження. Цей побічний ефект є відомим як паросмія, і він передбачає спотворення запаху.

Кумар описав цей симптом як “дуже дивний та унікальним”. У березні він одним із перших визначив втрату нюху (аносмію) як ознаку коронавірусу. Тепер, зауважив лікар, серед тисяч пацієнтів, які лікуються від довготривалої аносмії у Великій Британії, дехто страждає і паросмією. Все це є наслідками “тривалого COVID”.