Вакцинація в Норвегії стартувала півтора тижня тому. Першими щеплення отримують люди з хронічні захворювання. Однак, як пише Statens legemiddelverk, вже зафіксовані перші жертви після вакцинації.

@media (max-width: 640px) {
.mobileBrandingPlace {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
margin: 10px 0;
}

#mobileBrandingPlace1506155 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
margin: 10px 0;
}

#mobileBranding {
margin: 0 !important;
}
}

Читайте також Скільки коштує одна доза вакцини проти коронавірусу від Sinovac, яку закупила Україна

За його даними Норвезького агентства лікарських засобів, обидві жертви проживали в одному з будинків для літніх.

У вівторок, 5 січня, ми отримали два повідомлення про смерті, які сталися через кілька днів після вакцинації,
– йдеться в повідомленні.

Також у пресслужбі додали, що фахівці повинні проаналізувати, чи є введення препарату причиною смерті або ж факт того, що смерть сталася незабаром після вакцинації є лише збігом.

Що відомо про вакцину від Pfizer та BioNTech

  • Ефективність вакцини під час клінічних випробувань становила 95%. Рівень ефективності зберігався таким же навіть серед людей старше 75 років.
  • Вакцина від цих компаній називається Comirnaty. Це двокомпонентний препарат, який вводять в руку двічі з інтервалом щонайменше 21 день.
  • Найпоширеніші побічні ефекти при застосуванні препарату зазвичай легкої або середньої важкості й минають за декілька днів. Найчастіше це: біль та набряк у місці ін’єкції, втома, головний біль, біль у м’язах та суглобах, озноб та лихоманка.
  • Вакцина від Pfizer та BioNTech 11 грудня отримала дозвіл на екстрене використання від Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).
  • 21 грудня Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило препарат та рекомендувала його використання в країнах ЄС.