Нове дослідження виявило дуже схожі генетичні зміни в меланомі кон’юнктиви зі шкірною меланомою, спричиненою ультрафіолетовим випромінюванням. Робота опублікована у журналі Nature Communications.

@media (max-width: 640px) {
.mobileBrandingPlace {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
margin: 10px 0;
}

#mobileBrandingPlace1509306 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
margin: 10px 0;
}

#mobileBranding {
margin: 0 !important;
}
}

До темиНовий метод лікування частково повертає зір незрячим людям

Для вивчення генетичного складу меланоми кон’юнктиви дослідники використовували секвенування цілого геному. Вони виявили генетичні зміни подібні до тих, які відбуваються в меланомі шкіри після УФ-випромінювання. Зокрема мутації в генах BRAF та RAS.

Ці висновки доповнюють інше подібне дослідження, яке демонструє, що інший рідкісний тип меланоми ока, яка розвивається в райдужній оболонці (увеальна меланома), теж може бути викликана УФ-випромінюванням.

Ці 2 дослідження свідчать про те, що людям з певними формами раку очей може допомогти лікування проти меланоми шкіри. Вченим лишилось довести, що ці препарати й справді приносять користь пацієнтам з подібними мутаціями.

Наша робота показує важливість заглиблення в основну біологію рідкісних видів раку, яка може визначити нові спеціальні шляхи лікування для людей. У цьому випадку ми виявили мутації рідкісного типу раку очей, на які можна націлити препарати для лікування раку шкіри,
– розповів провідний автор дослідження Річард Маре.

Вчені підкреслили – їхнє дослідження повинне нагадати людям про те, що від ультрафіолетового випромінювання важливо захищати не лише шкіру, а й очі.