Вчені з Бангладеш, США та Університету Раскіна (ARU) провели перехресне обстеження понад 1 000 бангладеських пацієнтів з коронавірусом віком від 18 до 81 року. Роботу проводили протягом місяця, з 11 вересня по 13 жовтня 2020 року.

@media (max-width: 640px) {
.mobileBrandingPlace {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
margin: 10px 0;
}

#mobileBrandingPlace1544283 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
margin: 10px 0;
}

#mobileBranding {
margin: 0 !important;
}
}

До теми Як відрізняється психологічний стан різних поколінь: дослідження

Під час дослідження вчені опитали респондентів. У анкеті було декілька розділів запитань: соціально-демографічна інформація і спосіб життя, стан здоров’я, основні захворювання, зокрема COVID-19, методи лікування, психологічний стан, симптоми депресії та оцінка страху перед повторним інфікуванням.

Результати дослідження:

  • П’ята частина опитаних повідомили про наявність стійких симптомів коронавірусу, найпоширенішими з яких були лихоманка і втома, а найстійкішими – діарея і втома.
  • Близько чверті пацієнтів намагалися самостійно лікувати їх за допомогою безрецептурних ліків. Значно частіше самолікування зустрічалося серед жінок, ніж серед чоловіків (29,6% проти 20,2% відповідно).
  • Також результати опитування показали, що у 48% респондентів спостерігалися помірні й тяжкі симптоми депресії. Найчастіше вони зустрічалися у жінок, а також людей, які перебували у шлюбі.
  • На розвиток депресії сильно впливали низький дохід, порушення сну, відсутність фізичної активності, гіпертонія, астма та інші респіраторні проблеми. А також страх повторного зараження і стійкі симптоми коронавірусу.

Ми знаємо, що Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що пандемія майже зруйнувала індустрію психологічної допомоги. Це дослідження показує гостру потребу в таких послугах, особливо серед тих, у кого виявили коронавірус,
– заявила співавторка дослідження, професорка Шахіна Пардхан.