Антикоагулянти й коронавірус

Механізм дії антикоагулянтів ніяк не пов’язаний з впливом на клітину вірусу. Виходить, що він не має ніякого відношення до профілактики хвороби. І у Всесвітній організації охорони здоров’я і світових наукових спільнотах немає таких рекомендацій. Загалом, доказів, що антикоагулянти можуть запобігти зараженню коронавірусом, немає.

@media (max-width: 640px) {
.mobileBrandingPlace {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
margin: 10px 0;
}

#mobileBrandingPlace1549721 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
margin: 10px 0;
}

#mobileBranding {
margin: 0 !important;
}
}

Також на тему: Чи справді антидепресанти викликають звикання

Навіть ефективність антикоагулянтів для профілактики ускладнень COVID-19 поки до кінця не доведена. Є окремі публікації про застосування антикоагулянтів. Наприклад, з’ясували, що пацієнтам на амбулаторному лікуванні не рекомендують призначати антикоагулянтну терапію, якщо немає інших показань.

Крім того, антикоагулянти можуть посилювати кровотечі й безконтрольне приймання небезпечне для життя і здоров’я. Антикоагулянти не можна приймати без призначення лікаря, оскільки він контролює результати аналізів крові та враховує протипоказання.

Коли призначають антикоагулянти

  • миготлива аритмія;
  • тромбоз глибоких вен;
  • операція із заміни тазостегнового або колінного суглоба;
  • ішемічний інсульт;
  • інфаркт міокарда;
  • легенева емболія;
  • нестабільна стенокардія.

Антикоагулянти використовують, якщо є високий ризик утворення тромбів. Наприклад, їх можна приймати для профілактики, якщо пацієнт нещодавно переніс операцію із заміни тазостегнового або колінного суглоба і не може багато рухатися після одужання, у нього є хвороби серця або кровоносних судин, вроджені вади серця, порушення серцевого ритму або була заміна серцевого клапана.